26.04.2019, 20:30, RCU Lukovica

26.04.2019, 18:00, RCU Lukovica
26.04.2019, 21:45, RCU Lukovica

Brezovici pripadel derbi druge lige, reprezentanca gostovala v Zagrebu

Tretji del državnega prvenstva je v polnem razmahu, minuli vikend smo tako videli že druge, zelo zanimive tekme. Tokrat je bilo največ medsebojnih srečanj v drugi ligi, kjer smo videli tudi derbi vodilnih dveh ekip. Reprezentanca Slovenije pa se je odzvala povabilu Hrvaške izbrane vrste.

V prvi ligi so na vrsto za počitek in ohranjanje moči prišli Dinamiti, ki bodo čez 14 dni še tretjič letos palice prekrižali s Strelami. Državni prvaki so ta krog odigrali srečanje proti Kavkam iz Kranja. Začetek tekme je bil zelo napet, kar prikazuje tudi izid uvodne četrtine, ki se je končal z izidom ena proti ena. V nadaljevanju so ponovno prevladale izkušnje Ljubljančanov, ki so na koncu slavili z visoko prednostjo 8 : 3. Prevoje so z odlično zadnjo četrtino premagale sosede na lestvici – Muflone. Tekma je bila vseskozi izenačena, akcije so se vrstile ena za drugo, a so bili vsi streli lahek plen za vratarje. Tekma se je prelomila v drugi minuti zadnje četrtine, ko so Prevoje zadele dvakrat v pol minute. Kljub porazu Primorci še vedno zasedajo mesto pred tokratnimi tekmeci. Pravo goliado pa smo videli na srečanju med Blejsko Dobravo in Yetiji. Zadnje uvrščeno moštvo na lestvici se je vseskozi dobro upiralo favoriziranim Gorenjcem. Slednji so do zmage prišli predvsem po zaslugi kar sedemkratnega strelca na tekmi Aleša Remarja. Da je bila točkovna bera še boljša je Aleš poskrbel še z dvema asistencama in tako tekmo končal kar z devetimi točkami. Za Yetije je štiri gole dosegel Aljoša Kirič. Zmaga je z rezultatom 10 : 8 tako romalo v roke Blejski Dobravi.

Najbolj pričakovan dogodek druge lige, je bila prav gotovo tekma med vodilnima moštvoma lige –  Brezovico in Srakami. Brezovica je v preteklem krogu položila orožje pred Dinamiti, zato je v to srečanje krenila zelo napadalno. Napad za napadom se je izplačal, saj so s »hattrickom« Dervariča povedli s 3 : 0. Do konca so nato še dvakrat ugnali vratarja Srak, za slednje pa je častni zadetek dosegel Matic Černe. Z identičnim rezultatom so svoje tokratne nasprotnike ugnali hokejisti italijanskega Poleta. Prerezali so krila zadnje čase zelo dobrim Dinamitom. Slednji so v tekmo štartali zelo ognjevito, vendar so neizkoriščene priložnosti znali Italijani kaznovati v hitrih protinapadih.  Agrobar se je po porazu v prejšnjem krogu proti Prevojam vrnil zmagovito. Zasluženo so ugnali Grizlije. Prevoje so se zoperstavile Piščancem in po treh zadetkih v tretji četrtini izsilili kazenske strele, v katerih so pokazali več znanja in zmagali.

V tretji ligi smo videli na sporedu samo eno tekmo. Ponovitev zadnje medsebojne tekme so imeli Modri Dirkači in Trojanci. Nazadnje so Trojanci slavili z rezultatom 7 : 2, tokrat so dosegli dva zadetka manj, medtem, ko so Modri Dirkači dosegli obakrat le dva gola. Zmaga  je tako drugič pripadla Trojancem.

Na pobudo Hrvaške pa so v soboto v Zagrebu prijateljsko tekmo odigrali tudi reprezentanti Slovenije. Sodelovala je reprezentanca do 17 let, ter članska izbrana vrsta. Tokrat ni bilo prisotnih hokejistov z ledenih ploskev, nastopali so samo igralci iz prve lige državnega prvenstva. Zmaga na tekmi med Hrvaško U17 in Slovenijo U17 je zasluženo romala v roke slovenskemu podmladku in line hokeja z rezultatom 6 : 2. V članski konkurenci pa se že kažejo obrisi dobrega dela z domačimi hokejisti na Hrvaškem, saj je domača ekipa v pravem derbiju tesno ugnala naše hokejiste s 3 : 2.