24.11.2018, 11:00, RCU Lukovica
24.11.2018, 12:15, RCU Lukovica
24.11.2018, 13:30, RCU Lukovica

Dinamiti Horjul ubranili naslov najboljšega v državi

Pretekli torek je bila v športnem parku Horjul odigrana četrta tekma finala, za najboljšega v državi pa so bili drugič zapored okronani hokejisti Dinamitov iz Horjula. še prej je bila odigrana »playout« tekma med prvoligaško ekipo Kavke in drugo ekipo Dinamitov – TNT.
V horjulskem športnem parku se je kljub temu, da je bila tekma odigrana v torek zvečer zbralo veliko privržencev in line hokeja. Strele so tokrat za razliko od zadnjih dveh srečanj začele slabše, Dinamiti so tako preko Zdešarja povedli v peti minuti, dobro minuto kasneje pa je vodstvo podvojil Simon Žerdin. Do konca uvodnega dela smo lahko videli še kar nekaj nevarnih poizkusov na obeh straneh, rezultat pa se vendarle ni spremenil. Tudi druga četrtina se je nadaljevala v podobnem ritmu, napako Dinamitov v peti minuti pa je kaznoval mladi Jure Sotlar in znižal na samo zadetek zaostanka. Dinamitov to ni zmedlo, saj so že v naslednjem napadu ponovno ušli na dva zadetka prednosti, do konca »polčasa« pa vratarju Antoniču zabili še dva zadetka. Nejc Sotlar je v omenjeni četrtini kaznoval grobo napako Horjulcev, mojstrsko izvedel kazenski strel, ter tako svoji ekipi vendarle vlil nekaj upanja na preobrat. V nadaljevanju so Dinamiti preko Prusnika in kapetana Lončarja povedli že s petimi zadetki prednosti, a se Strele vseeno niso dale in vratarja Pavliča kar nekajkrat spravile v nemogoče obrambe, v tem delu pa Ljubljančanom ni uspelo realizirati prednosti z igralcem več. Po sedmem zadetku Dinamitov so Strele zamenjale vratarja, priložnost namesto Antoniča je tako dobil Rok Slak. Zadnja četrtina letošnje sezone se je začela po notah ljubljanskih Citypark Strel, ki so omenjeno četrtino začele podjetneje, nevarnejše in bolj natančno od Dinamitov. Že takoj na začetku omenjenega dela so Strele močno ogrele vratarja Pavliča, v drugi minuti pa je za tretji zadetek svoje ekipe zadel Matevž Uhan. Izjemen zadetek Matevža je še bolj prebudil njegove soigralce, ki so Dinamite prisili v igro pred svojim golom, razpoloženega Pavliča pa jim je uspelo ugnati le še enkrat. Za zadnji zadetek sezone v prvi ligi je v »powerplayu« poskrbel Igor Cvetek. Dinamiti so se nato le pobrali in tudi sami nekajkrat preizkusili sposobnosti Roka Slaka, ki pa je vendarle ubranil vse strele na svoja vrata. Dinamiti so zadnjih nekaj minut nadzorovali potek srečanja in tako rutinirano ubranili naslov državnih prvakov, ter tako le še obogatili letošnjo sezono, ko so že osvojili tudi naslov Pokalnih prvakov.
še pred to tekmo je bila odigrana tudi »playout« tekma med Kavkami in TNT-jem. Slednjim po prvi odigrani tekmi kaže odlično, saj so »prvoligaše« odpravili z rezultatom 4 : 1 in tako vsaj na tem srečanju pripravili prvovrstno presenečenje.
V Horjulu bo prihajajoči konec tedna odigran še tradicionalni Horjul Hockey Cup, v začetku meseca junija pa se bo reprezentanca Slovenija odpravila na svetovno prvenstvo na Češko.