26.04.2019, 20:30, RCU Lukovica

26.04.2019, 18:00, RCU Lukovica
26.04.2019, 21:45, RCU Lukovica

Kavke namučile Dinamite, v Horjulu gostovale mlade reprezentance

Zadnji konec tedna v mescu novembru so bile odigrane nove tekme za državno prvenstvo, hkrati pa smo na delu videli tudi mlade in line hokejske reprezentance Slovenije, Hrvaške in švice. Posebnih presenečanj v slovenski ligi ni bilo, presenetili so mladi hokejisti Hrvaške, ki so odpravili oba svoja nasprotnika.
V prvi ligi so bile odigrane štiri tekme v šestem krogu. Brezovica, ki zaseda odlično drugo mesto na lestvici, še vedno prikazuje vrhunsko igro. Edini poraz, ki so ga doživeli proti Dinamitom jih ni vrgel iz tira, tokrat so v končnici tekme strli odpor Tolmina. Hokejisti slednjih so vse do zadnje četrtine v rokah držali aktiven rezultat, ter tudi solidno igro, kar pa je bilo premalo. S »hattrickom« je blestel Tadej Nabergoj, njegovi soigralci pa so skupaj dosegli še pet zadetkov za končno zmago 8 – 3. Na domačem prizorišču v Lukovici so se Yetiji zoperstavili ljubljanskim Strelam. Državni podprvaki, ki so le našli pravo formo, s štajerskimi hokejisti niso imeli pretirano veliko dela.  Po trikrat sta nasprotnega vratarja ugnala Nejc Sotlar in Gregor Krivic, končni rezultat je bil 9 : 1, Strele pa so se s to zmago prebile že ne tretje mesto. V Horjulu so med seboj palice prekrižali Dinamiti in Kavke. Neugodni Kranjčani so tudi tokrat grozili prvakom, ki pa so v sami končnici le strli odpor in tesno slavili. še en tesen obračun je bil na sporedu med Prevojami in novinci Srakami. Slednji so trikrat na tekmi povedli, kar pa je bilo premalo. Nejc Dolinšek je vsega šest minut do konca izenačil, po izvajanju kazenskih strelov pa so se zmage veselili hokejisti Lukovice.
Tudi hokejisti Prevoj, ki igrajo v drugi ligi so do nove zmage prišli po izvajanju kazenskih strelov. Tokrat je srečno točko izvlekel Agrobar, ki je dve minuti do konca izenačil na 5 : 5. TNT Horjul je na domačem igrišču pričakal Postojno, ki je v rahlo oslabljeni postavi morala kloniti. Razigrani mladeniči Horjula so z dobro obrambo in učinkovitim napadom prerezali krila Piščancem, ter na koncu slavili z rezultatom 3 : 0. Vrhpolje je v Lukovici pričakal Dolenjske Toplice, pri katerih so predstavili nove drese. Slednji jim niso prinesli sreče, saj letos odlični hokejisti Vrhpolja nasprotnikom niso prepustili dosti možnosti za zmago, na koncu so slavili s 7 : 3. Presenetile so predzadnje Luče, ki so po odlični igri v prvi četrtini ugnali Grizlije. Andrej Prevolnik je s klasičnim hattrickom priboril izvajanje »penalov«, v katerih so bili njegovi soigralci uspešnejši, ter se tako veselili prestižne zmage.
V najnižji tretji ligi smo videli kar dva poraza Pule, ekipe ki jo do sedaj zasedala mesta pri vrhu lestvice. Najprej so jo v šentvidu presenetili Modri Dirkači, nato pa še Tajflni, ki so zmagali kar s 14 : 1. Vendarle velja omeniti dejstvo, da je Pula igrala v zelo oslabljeni postavi, manjkala sta predvsem slovenska igralca Boštjan Kos in Jure Vnuk. Nasprotno od Hrvatov so odigrali Purani. V Lukovici so po izvajanju kazenskih strelov premagali domače Prevoje, nato pa še Sršene. Najzanimivejšo in atraktivno tekmo smo videli v Horjulu, kjer so se pomerili mladi Dinamiti in Sharks Team. Slednji so v prvi četrtini povedli s 4 : 0, v drugi pa so jim s povsem isto mero vrnili Dinamiti. Horjulci so v nadaljevanju celo povedli, nato pa pričakovano popustili in izgubili z 9 : 5.
V Horjulu so bile odigrane tudi prijateljske tekme mladih reprezentanc v in line hokeju. Med seboj so se pomerili hokejisti iz Slovenije, Hrvaške in švice. Najboljša reprezentanca je bila Hrvaška, ki je za uvod visoko nadigrala švico, potem pa je bila boljša še od domače reprezentance Slovenije. Varovanci Acija Ferjaniča so vsega 2 minuti in pol do konca vodili še s 3 : 2, nato pa naredili dve veliki napaki, kar so Hrvati uspešno kaznovali in slavili z rezultatom 5 : 2. Slovenija je večerni dvoboj proti švicarjem začela dobro in povedla z 2 : 0, nato pa ponovno preveč popustila in izgubila 3 : 6. V nedeljo sta se reprezentanci pomerili še enkrat, tokrat pa so domači fantje pokazali občutno boljšo igro in slavili s 4 : 1.