8 TNT Dinamiti Horjul 18 6 11 -3 20
9 Mladi Dinamiti Horjul 18 4 12 -30 15
10 Sharks Team 18 2 15 -66 7

Članska reprezentanca Slovenije visoko ugnala Italijo

Preteklo soboto so bile v Horjulu odigrane prijateljske tekme reprezentanc Slovenije in Italije. štiri mesece nazaj je Slovenija v Italijo odpotovala v mladinski in članski zasedbi, ter takrat doživela polovičen uspeh, tokrat pa so Italijani v Horjul pripotovali še z dodatno – veteransko reprezentanco. V Horjulu smo videli zmago italijanske mladinske reprezentance U-20 in zmagi Slovenije v kategoriji članov in veteranov.
Najprej so med seboj palice prekrižali ekipi v starostni kategoriji U-20. Za razliko od srečanja v Italiji, kjer so igrali po sistemu FIRS, so bili tokrat v prednosti slovenski mladeniči, saj se je tekmovalo po sistemu IIHF-a. V tekmo so bolje štartali gostje iz Italije in že na samem začetku srečanja ogreli Alexa Vecka, ki je tudi tokrat začel srečanje v vratih Slovenije. Slednji je bil prvič premagan v četrti minuti srečanja. V nadaljevanju so tudi Slovenci nekajkrat nevarno zapretili, Italijani pa v 10. minuti druge četrtine povišali na 2 : 0. Vodstvo z dvema goloma ni bilo dolgotrajno, saj je po protinapadu za prvi zadetek Slovenije poskrbel Nejc škof. Italijani so pridno izkoriščali veliko izključitev na domači strani in s svojo hitrostjo povzročali veliko težav tako obrambi kot samem vratarju Slovenije. V nadaljevanju so še štirikrat ugnali Alexa Vecka in njegovo menjavo Davida Zorka, za drugi in tudi končni zadetek Slovenije pa je poskrbel Tim Fink. Končni izid je bil tako 6 – 2, mladi slovenski postavi pa gredo kljub dokaj visokemu porazu vse čestitke za prikazano.
Naslednje srečanje pa je bilo pričakovano najbolj zanimivo. V Horjulu že dolgo niso bile tribune tako zasedene kot tokrat, saj je bila reprezentanca Slovenije sestavljena le iz igralcev slovenskega državnega prvenstva. Za razliko od mladinske reprezentance, so tokrat občutno bolje začeli slovenski hokejisti in že v uvodu nakazali, da bo tokrat zmaga ostala v Horjulu. V osmi minuti srečanja je bilo že 3 – 0 za Slovenijo, strelca pa domačina v horjulski dvorani. Dvakrat je bil uspešen Anže Lončar, ter enkrat Simon Žerdin. V nadaljevanju se je igra razživela na obeh straneh, Italiji pa je znižanje zaostanka na dva zadetka uspelo le nekaj trenutkov po prestani kazni Klemna Cerarja. Tako kot italijanski vratar, je bil na preizkušnji večkrat tudi Matej Pukšič, ki pa je svoje delo razen ob prejetju enega zadetka opravil zelo dobro. Ob polčasu je prišlo do menjave v golu na obeh straneh, pri Sloveniji je priložnost tako dobil tudi Jernej Čerin. Slovenija je prek Vedlina, Sotlarja in Krivica zadela še trikrat, Italiji pa kljub dobri in nevarni igri na vrata Čerina ni uspelo doseči niti enega gola več. Slovenija je tako le še potrdila zmago iz Forlija, ter tako napovedala dober izid tudi na Svetovnem prvenstvu na Češkem.
Za konec reprezentančnega dneva v Horjulu, so se pomerili še veterani Slovenije in Italije. Pri Slovencih smo videli pravo zvezdniško ekipo na čelu z Bojanom Zajcem, Vnukom, Kosom in še bi lahko naštevali. Srečanje, ki je bolj kot rezultatsko tokrat štelo kot zabava, je ponudilo nekaj vrhunskih potez in zadetkov. Slovenija se je bolj ali manj poigravala z nasprotnikom, vsi pa so dosegli nekaj neverjetnih golov in dokazali svoje nesporno znanje. Gostom je uspelo proti koncu srečanja nekajkrat zadeti, ter tako le umiliti visok poraz. Slovenski veterani pa so dokazali, da imajo v svojih nogah in rokah veliko preigranega hokeja, saj so Italiji do konca srečanja zabili kar 18 zadetkov.
Reprezentančni vikend je tako končan, že v petek pa je pred nami zadnji krog rednega dela državnega prvenstva.