26.04.2019, 20:30, RCU Lukovica

26.04.2019, 18:00, RCU Lukovica
26.04.2019, 21:45, RCU Lukovica

Neporažena le še Brezovica

In line hokejisti, ki se borijo za najvišja mesta v vseh treh ligah so pretekli vikend ponovno odigrali nove tekme. Tokrat smo videli rekordnih 14 srečanj. V prvi in tretji ligi sta ekipi Modrih Dirkačev in Prevoj presenetili in ugnali svoje favorizirane nasprotnike.
Najmanj tekem smo videli v prvi ligi. Za veliko presenečenje so poskrbele do tedaj zadnje uvrščene Prevoje, ki so z neverjetno predstavo ugnale  Blejsko Dobravo. Tekma se je je odvila praktično šele v zadnji četrtini, katero so Prevoje dobila z rezultatom 4 : 3. S tem porazom so Gorenjci padli na drugo mesto na lestvici. Prehiteli so jih Dinamiti Horjul, ki so še drugič letos ugnali aktualne državne prvake.  Kot se za derbi spodobi je bila tekma zelo živahna, tehnico na stran Dinamitov pa sta tokrat prevesila vratar Drašler in štirikratni strelec Gregor Slak. Pravo goliado smo videli tudi na tekmi med Yetiji in Mufloni, skupno je padlo kar 11 zadetkov. Mufloni so sami spravili kar osem ploščkov za hrbet vratarja Yetijev, ter z visoko zmago nasprotnike pahnili na dno lestvice.
V drugi ligi se Grizliji vse bolj in bolj vzpenjajo po lestvici navzgor. Odpihnili so Piščance kar z 8 : 2. Srake so imele najtežji razpored, saj so odigrale kar dve zelo težki tekmi.  Oba nasprotnika sta bila z vrha lestvice. Obe tekmi so izgubili z dvema zadetkoma manj v nasprotnikovi mreži.  S Prevojami so izgubili 3 : 1, z Brezovico pa 5 : 3, s tem da so proti slednjim v prvi minuti zadnje četrtine povedli 3 : 2. še vedno neporaženi hokejisti Brezovice so se vrnili in s fenomenalno igro v zadnjih minutah prišli do nove zmage.  Kasneje so se Dinamiti TNT zoperstavili Brezovici, vendar tudi tokrat ostali praznih rok. Po vodstvu 3 : 1 so domačini iz Horjula popustili, ter na koncu izgubili 9 : 5.
V tretji ligi so za še eno presenečenje tega kroga poskrbeli že v uvodu omenjeni Modri Dirkači. Dolenjske Toplice doslej v letošnji sezoni niso imeli nasprotnika, ki bi jim bil zmožen odvzeti komplet točk, tokrat pa so prvič letos klonili. Veliko akcij je bilo na obeh straneh, tokrat pa se je sreča nasmehnila prav Modrim Dirkačem, ki so tako prišli do svoje tretje letošnje zmage. Luče so v šentvidu odigrale dve tekmi zapored in obe izgubili. Od njih so bili boljši Mufloni in igralci italijanskega Poleta. Mladi Dinamiti so v Lukovici odigrali novo srečanje proti rivalom in zasluženo slavili z rezultatom 6 : 1. S to zmago se se prebili  na tretje mesto na lestvici.
Tekme se nadaljujejo kot je sedaj že v navadi prihajajoči vikend, potem pa bodo hokejisti za novoletne praznike dobili nekoliko počitka, da si  napolnijo novih moči.