8 TNT Dinamiti Horjul 18 6 11 -3 20
9 Mladi Dinamiti Horjul 18 4 12 -30 15
10 Sharks Team 18 2 15 -66 7

Strele izenačile izid v zmagah, Brezovica in Luče potujeta razred višje

Vztrajno in vedno hitreje se sezona državnega prvenstva, ter tudi Pokala Slovenije bliža koncu. Pretekli petek in soboto smo tako že videli nekaj zaključkov, manjka nam le še prvak v prvi ligi, finale Pokala, ter nekaj play – out tekem. Kasneje se začne še državno prvenstvo mlajših kategorij.
Kot vedno je bila najtežje pričakovana, ter tudi najbolj obiskana tekma prve lige med Dinamiti in Citypark Strelami. Prvo tekmo prejšnji teden so prepričljivo dobili hokejisti Dinamitov, zato je bila dvorana v Horjulu tokrat še veliko bolj polna. Nekaj zvestih navijačev so imele tudi Strele, zmage pa so se veselili prav navijači slednjih. Dinamiti so nastopili v popolnoma enaki zasedbi kot na prvem srečanju, Strele pa so v vrata postavile vratarja Aleša Silo. Tokrat težav s spolzkim igriščem ni bilo, tekma se je začela ob načrtovani uri. Horjulci so začeli odlično, saj je samo po 37 sekundah tekme zadel kapetan Lončar za vodstvo 1 – 0. Strele so se v nadaljevanju ubranile z igralcem manj, ter v roku pol minute prišle do preobrata in vodstva z 2 – 1. Zadela sta Matevž Uhan in Jaka Zupanc, do konca četrtine pa omembe vrednih priložnosti nismo več videli. V drugi četrtini sta bila vratarja kar nekajkrat na preizkušnji, vendar sta oba opravila odlično delo. Tekma se je razživela, edini ki pa je moral po plošček v svojo mrežo je bil tokrat Aleš Sila. Po močnem strelu Igličarja je odbitek v mrežo pospravil Gregor Slak in izid poravnal na 2 – 2. Kasneje so se morali Dinamiti kar tri minute braniti z igralcem manj, saj so v enem samem napadu dobili dvojno kazen. Rezultat se vse do pete minute tretje četrtine ni spremenil. Takrat so Dinamiti v svoji obrambni tretjini prekinili hiter napad ljubljanskih hokejistov in krenili v protinapad. Jaka Zdešar je iz desne strani hitro prenesel plošček na drugo stran, kjer je Gregor Slak zadel pod prečko za novo vodstvo Dinamitov. Tribuna z domačimi navijači je ponorela, pred nami pa je bila le še zadnja četrtina tekme. Tu pa smo videli nov preobrat. Ljubljančani so tokrat izkoristili že drugo dvojno izključitev Dinamitov in v roku petih minut kar štirikrat matirali sicer odličnega Jureta Pavliča. Najboljši posameznik tekme je bil prav gotovo strelec treh zadetkov Nejc Sotlar, končni izid srečanja pa je bil 6 – 3. Dinamite so tokrat pokopale izključitve, Strele so le izkoristile kar jim je bilo dano. Odločila tekma, ki bo dala letošnjega državnega prvaka bo že prihajajoči petek ob 21. uri v Horjulu.
V drugi ligi sta se na drugi finalni tekmi pomerila stara znanca – Brezovica in Prevoje. še enkrat več v letošnji sezoni so krajšo potegnili hokejisti Prevoj, katerim je tokrat zmanjkal le en gol. Brezovica je slavila z rezultatom 4 – 3, ter se tako po letu odsotnosti ponovno vrnila med prvo ligaško konkurenco.
V tretji ligi pa smo dobili nove potnike, ki se naslednjo leto selijo razred višje. Presenetljivo to niso Dolenjske Toplice, ki so čez celotno sezono dominirale v ligi, ampak so to Luče. Kot kaže so hokejisti omenjenega moštva dobro tempirali formo, saj so ravno v končnici in finalu pokazali najboljši hokej. Tokrat so na Lukovici pet minut do konca tekme zadeli za vodstvo s 3 – 0, nasprotniki se tako tudi z zadetkom pol minute do konca, nismo mogli vrniti.
Dobili smo tudi finalista Pokala Slovenije. Tekmovanje, ki je bilo odigrano zelo na hitro, bo že kmalu dobilo novega zmagovalca. V finalu se bodo pomerile Kavke in Strele. Slednje niso imele pretežkega dela, saj so s 6 – 1 ugnale Piščance, Kavke pa so ugnale Muflone.