15 HK Ščuke Cerknica 16 3 12 -53 10
16 IHK Golazen 16 2 13 -47 8
17 Mladi Dinamiti Horjul 16 1 14 -76 4

Večni derbi pripadel Dinamitom

Pretekli konec tedna je bil odigran že drugi krog državnega prvenstva v in line hokeju, izmed trinajstih odigranih srečanj pa smo videli kar nekaj presenečenj ter precejšnje število zadetkov. Najzanimivejši dvoboj je bil odigran v Horjulu, kjer sta se v ponovitvi lanskoletnega finala udarila dolgoletna rivala, Dinamiti Horjul in Citypark Strele.
Skoraj v samem uvodu sezone je bil na sporedu že prvi letošnji derbi dveh moštev, ki tako kot vsako leto kotirata na sam vrh. Tokrat kot domačini so Citypark Strele v Horjulu palice prekrižali z Dinamiti. Slednji so začeli odločno in že v drugi minuti prišli v vodstvo. Do konca prve četrtine so Strele v protinapadu izenačile ter napovedale burno nadaljevanje. Tako so po nekaj izvrstnih akcijah na obeh straneh Dinamiti zadeli še trikrat, na nasprotni strani pa je Ljubljančanom mrežo Horjulcev uspelo zatresti le še enkrat, in sicer kljub močnemu pritisku in obleganju vrat. Do prve zmage v sezoni so prišli hokejisti Prevoj, ki so z visokim izidom kar 10 –  1 ugnali Yetije. Prevoje so si pot do zmage tlakovali že v uvodni četrtini, katero so dobili z rezultatom 5 – 0. Dobro formo na začetku sezone ohranjajo Kavke, ki so po skalpu Strel tokrat dobili še srečanje proti Muflonom. Slednji so se tem tokrat precej bolje upirali kot Dinamitom. Brezovica je na krilih štefana Nahtigala ugnala novince v ligi – Srake.
Veliko število golov smo v mrežah vratarjev videli tudi v drugi ligi. Grizliji so v Lukovici ugnali Vrhpolje. Hokejisti slednjih so se držali še kar dobro, saj so v statistiko vpisali precej več prekrškov kot njihovi tokratni nasprotniki. Do prve zmage od preboja v drugo ligo so prišle Luče. V Lukovici so se odlično upirali domačinom, izredno izenačen dvoboj pa je tokrat odločila loterija kazenskih strelov. še eni novinci v ligi, Dolenjske Toplice, so ugnali Postojnčane. Z veliko borbe ter hkrati tudi izključitev so primorske hokejiste pustili tako rekoč na ničli. Končni rezultat je bil tako 2 – 0 v korist Dolenjcev. Do druge visoke zmage je prišla druga ekipa Horjula. Dinamiti TNT so kar z 9 – 1 ugnali domžalski Agrobar, kljub dejstvu, da se je uvodna četrtina končala s tesnim rezultatom 2 – 1.
Največ tekem je bilo odigranih v najnižji tretji ligi. Dvoboj novincev so po pravi goliadi dobili Sharks Team. Samo za zadetek so bili slabši Sršeni, končni rezultat pa je bil tako 7 – 6. Silico Purani iz Horjula so do prve zmage v sezoni prišli nad hokejisti Tolmina. Pri Puranih smo videli dobro moštveno igro, saj so vse zadetke dosegli različni igralci. Kot kaže, pa je grenak poraz Muflone zelo navdahnil, saj so v kasnejšem dvoboju ugnali domače Prevoje. Slednji so izgubili šele po loteriji, kljub temu, da so še nekaj minut do konca zaostajali za dva gola. Dvanajst zadetkov je padlo tudi na srečanju med klubom Dinamiti mladi in Modrimi Dirkači, zmage z rezultatom 7 – 5 pa so se veselili igralci iz Horjula. Najvišjo zmago kroga v tej ligi so dosegli Tajflni, ki so kar s 7 – 0 premagali Prevoje.
Prihajajoči vikend je zaradi praznikov tekmovalno prost, vendar bo in line reprezentanca Slovenije v Italiji kljub temu odigrala prijateljsko srečanje proti domačim hokejistom.